HouseKrup Elementy szklane - Salon sprzedaży: ul. Lea 20A Kraków.

Ozdobne szkło Lacobel zostało zaprojektowane do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie tego materiału w dekorowaniu wnętrz stwarza ogromne możliwości i jest bardzo przyjemne. Dzięki błyszczącej powierzchni i występującemu efektowi lustrzanego odbicia szkło Lacobel optycznie powiększają przestrzeń, w której jest ono zastosowane. Dodatkowe wrażenia estetyczne zapewnia gra świateł jaką możemy zaobserwować przy stosowaniu szkieł Lacobel. Refleksy ożywiają wnętrze i sprawiają, że staje się ono wyjątkowo atrakcyjne.

Biały Lacobel w kuchni

Paleta kolorów Lacobel

Podstawowa oferta Lacobel składa się z 14 odcieni podstawowych określanych jako Lacobel – REF. Oferta jest uzupełniana przez 15 kolorów z kolekcji Lacobel – RAL. Wykorzystanie 29 kolorów, które można dowolnie łączyć, stwarza ogromne i trudne do wyczerpania możliwości realizacji nawet najbardziej kreatywnych projektów.

Trwałość szkła Lacobel

Decydując się na szkło Lacobel w naszych wnętrzach decydujemy się na efekt, który będzie cieszył nasze oczy przez wiele lat. Szkło Lacobel poza świetnymi walorami estetycznymi jest również bardzo łatwe w codziennym użytkowaniu oraz wyjątkowo odporne na odbarwienia czy uszkodzenia. Zawdzięcza to dodatkowej warstwie lakieru zabezpieczającej powierzchnię tafli. Farby wykorzystywane w procesie produkcyjnym szkła Lacobel są przyjazne dla środowiska.

Szary lacobel w kuchni

Wpływ wysokiej temperatury i promieniowania UV na tafle Lacobel

Szkło Lacobel jest odporne na działanie wysokiej temperatury. W wersji podstawowej odporność ta wynosi aż 120°C. Dzięki temu doskonale sprawdza się w dekorowaniu kuchni, nawet w pobliżu palników kuchenki. Szkło Lacobel dzięki swoim naturalnym właściwościom jest odporne na oddziaływanie promieniowania UV. Dzięki temu kolory zastosowane do jego obróbki nie odbarwiają się z biegiem czasu.

Codzienne użytkowanie Lacobel

Szkło Lacobel dzięki jednolitej, gładkiej powierzchni jest niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Nawet tłuste zabrudzenia pojawiające się w kuchni są niezwykle proste do usunięcia. Wystarczy odrobina płynu do zmywania naczyń, żeby poradzić sobie z tłuszczem. Powierzchnie mniej zabrudzone czyścimy zwykłym płynem do mycia szyb.

Biały lacobel i brązowe meble w Kuchni

Montaż Lacobel

Szkło Lacobel może być montowane za pomocą specjalistycznych klejów silikonowych oraz taśmy dwustronnej. Montaż tafli jest łatwy i trwały. Montując szkło w miejscach występowania wody warto szczególnie zadbać o to, by woda nie miała możliwości dostać się na tylną powierzchnię mocowanego szkła.

Obróbka Lacobel

Szkło Lacobel ma właściwości zbliżone do zwykłego szkła i tak samo jak ono podlega obróbce. Można je wiercić, ciąć oraz szlifować. Specjalistyczne narzędzia pozwalają na uzyskanie każdego, nawet najbardziej wymyślnego kształtu.