Skip to main content

Lacobel - co to jest? Aranżacje, paleta kolorów i zastosowanie

Lacobel - co to jest?

Ozdobne szkło Lacobel zostało zaprojektowane do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie tego materiału w dekorowaniu wnętrz stwarza ogromne możliwości i jest bardzo przyjemne. Dzięki błyszczącej powierzchni i występującemu efektowi lustrzanego odbicia szkło Lacobel optycznie powiększają przestrzeń, w której jest ono zastosowane. Dodatkowe wrażenia estetyczne zapewnia gra świateł jaką możemy zaobserwować przy stosowaniu szkieł Lacobel. Refleksy ożywiają wnętrze i sprawiają, że staje się ono wyjątkowo atrakcyjne.

Biały Lacobel w kuchni

Paleta kolorów Lacobel

Podstawowa oferta Lacobel składa się z 14 odcieni podstawowych określanych jako Lacobel – REF. Oferta jest uzupełniana przez 15 kolorów z kolekcji Lacobel – RAL. Wykorzystanie 29 kolorów, które można dowolnie łączyć, stwarza ogromne i trudne do wyczerpania możliwości realizacji nawet najbardziej kreatywnych projektów.

Biały Lacobel

Lacobel w kolorze białym jest rozwiązaniem, które łączy w sobie elegancję, minimalizm i najnowsze trendy. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, jasnych aranżacjach, nadając pomieszczeniu lekkości. Biały Lacobel świetnie skomponuje się niemal z każdym kolorem frontów i ścian.

Szary Lacobel

Szary jest neutralnym kolorem, dlatego Lacobel w tym odcieniu sprawdzi się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i w połączeniu z bardziej intensywnymi kolorami. Głębię szarości Lacobela można dobrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami, dzięki bogatej gamie kolorystycznej.

Trwałość szkła Lacobel

Decydując się na szkło Lacobel w naszych wnętrzach decydujemy się na efekt, który będzie cieszył nasze oczy przez wiele lat. Szkło Lacobel poza świetnymi walorami estetycznymi jest również bardzo łatwe w codziennym użytkowaniu oraz wyjątkowo odporne na odbarwienia czy uszkodzenia. Zawdzięcza to dodatkowej warstwie lakieru zabezpieczającej powierzchnię tafli. Farby wykorzystywane w procesie produkcyjnym szkła Lacobel są przyjazne dla środowiska.

Szary lacobel w kuchni

Wpływ wysokiej temperatury i promieniowania UV na tafle Lacobel

Szkło Lacobel jest odporne na działanie wysokiej temperatury. W wersji podstawowej odporność ta wynosi aż 120°C. Dzięki temu doskonale sprawdza się w dekorowaniu kuchni, nawet w pobliżu palników kuchenki. Szkło Lacobel dzięki swoim naturalnym właściwościom jest odporne na oddziaływanie promieniowania UV. Dzięki temu kolory zastosowane do jego obróbki nie odbarwiają się z biegiem czasu.

Codzienne użytkowanie Lacobel

Szkło Lacobel dzięki jednolitej, gładkiej powierzchni jest niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Nawet tłuste zabrudzenia pojawiające się w kuchni są niezwykle proste do usunięcia. Wystarczy odrobina płynu do zmywania naczyń, żeby poradzić sobie z tłuszczem. Powierzchnie mniej zabrudzone czyścimy zwykłym płynem do mycia szyb.

Biały lacobel i brązowe meble w Kuchni

Montaż Lacobel

Szkło Lacobel może być montowane za pomocą specjalistycznych klejów silikonowych oraz taśmy dwustronnej. Montaż tafli jest łatwy i trwały. Montując szkło w miejscach występowania wody warto szczególnie zadbać o to, by woda nie miała możliwości dostać się na tylną powierzchnię mocowanego szkła.

Obróbka Lacobel

Szkło Lacobel ma właściwości zbliżone do zwykłego szkła i tak samo jak ono podlega obróbce. Można je wiercić, ciąć oraz szlifować. Specjalistyczne narzędzia pozwalają na uzyskanie każdego, nawet najbardziej wymyślnego kształtu.

 

Znajdź szkło Lacobel idealne dla Twojego wnętrza

Poznaj naszą ofertę

<