Skip to main content

Szkło z grafiką, szkło lacobel czy szkło lakierowane - charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór

Bardzo często w mailach od Państwa spotykamy się z pytaniem: czym różnią się te trzy rodzaje szkła? Bardzo często są one mylone i dopiero na dalszym etapie współpracy okazuje się, że rodzaj wykończenia o jaki chodziło, to nie to - o co pytaliście Państwo na samym początku. Dzisiaj będziemy chcieli opisać rodzaje tych szkieł i doradzić, które z nich najlepiej sprawdzi się w Waszych wnętrzach! 

Jakie szkło wybrać do swojego wnętrza?

Charakterystyka szkła z grafiką 

Szkło z grafiką jest to szkło (hartowane lub nie, w zależności od wyboru klienta), na które w drukarni zostaje naniesiona grafika wybrana z serwisu shutterstock lub dostarczona przez klienta z własnego źródła (o określonych parametrach). W wersji hartowanej takie szkło z powodzeniem nadaje się do kuchni, w tym również w okolice źródeł ciepła, takich jak płyta indukcyjna i kuchnia gazowa.

Sprawdź nasze realizacje z wykorzystaniem szkła z grafiką!

Realizacja z wykorzystaniem szkła z grafiką HouseKrup

Jak wygląda grafika na szkle w projekcie HouseKrup?


Szkło lacobel - najważniejsze cechy

Szkło lacobel również jest stosowane w fartuchu kuchennym. Jest to szkło fabrycznie polakierowane, które występuje w ograniczonej palecie kolorystycznej. Liczy ona 32 kolory. Jest to szkło niehartowane które poddajemy dalszej obróbce (docinanie na wymiar, otworowanie, podcięcia itp.)

Zobacz nasze realizacje z wykorzystaniem szkła lacobel

Najważniejsze informacje na temat szkła lacobel

Realizacja HouseKrup w Krakowie - Szkło Lacobel


Szkło lakierowane — cechy i charakterystyka

Szkło lakierowane to szkło fabrycznie bezbarwne (hartowane lub nie, w zależności od wyboru klienta), które w pierwszej kolejności poddajemy obróbce, a następnie lakierujemy na kolor dowolnie wybrany przez klienta. W tym przypadku paleta barw jest niemal nieograniczona, gdyż dostępne są kolory z palety barw RAL oraz NCS. Pozwala to na idealne dobranie odcienia, według preferencji klienta.

Szkło lakierowane HouseKrup - sprawdź nasze realizacje!

Dlaczego warto wybrać szkło lakierowane?

Realizacja szkła lakierowanego w Krakowie

Jak wybór szkła wpływa na estetykę i funkcjonalność wnętrz?

Wybierając szkło do Państwa wnętrz, zależy nam na tym, aby każdy element był nie tylko piękny, ale i praktyczny. Szkło Lacobel, dzięki swojej gładkiej, polakierowanej powierzchni i dostępności w różnych kolorach, świetnie komponuje się z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami, zapewniając łatwość w utrzymaniu czystości. Z kolei nasze szkło lakierowane oferuje niemal nieograniczone możliwości kolorystyczne, co pozwala na idealne dopasowanie do każdego wnętrza, odzwierciedlając indywidualny styl naszych klientów.

Zastosowanie szkła w różnych pomieszczeniach

 • Kuchnia: W kuchniach szkło lacobel jest popularne jako osłona ścian między szafkami. Jest łatwe w utrzymaniu czystości i dodaje nowoczesnego wyglądu. Szkło z grafiką może być używane jako unikalny element dekoracyjny na ścianach.
 • Łazienka: W łazienkach szkło z grafiką sprawdza się na drzwiach prysznicowych, tworząc wyjątkowe wzory i kolory, które dodają charakteru. Szkło lakierowane można wykorzystać jako okładziny ścienne, dodając elegancji i nowoczesności.
 • Salon: W salonach szklane panele mogą być używane jako ozdobne elementy ścienne, stoliki lub nawet części mebli, co dodaje przestrzeni lekkości i elegancji.
 • Biuro: W biurach szkło lakierowane jest popularne w produkcji biurek, stołów konferencyjnych i innych mebli, tworząc nowoczesne i funkcjonalne środowisko pracy.

Porównanie kosztów i trwałości

Koszty:

 • Szkło z grafiką: Najdroższe ze względu na personalizację.
 • Szkło Lacobel: Przystępne cenowo dzięki masowej produkcji.
 • Szkło lakierowane: Średni koszt, szeroka gama kolorów.

Trwałość:

 • Wszystkie rodzaje szkła są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
 • Szkło lakierowane wymaga większej uwagi przy czyszczeniu, aby uniknąć zmatowienia lakieru.

Zalety i wady każdego rodzaju szkła

Szkło z grafiką:

 • Zalety: Unikalność, możliwość personalizacji.
 • Wady: Wyższy koszt, dłuższy czas realizacji.

Szkło Lacobel:

 • Zalety: Jednolita kolorystyka, łatwość czyszczenia.
 • Wady: Ograniczona paleta kolorów.

Szkło lakierowane:

 • Zalety: Szeroka gama kolorów, możliwość dostosowania do każdego wnętrza.
 • Wady: Możliwe problemy z lakierem w miejscach intensywnego użytkowania.

Szkło lacobel, z grafiką i lakierowane - różnice i koszty

Wskazówki dotyczące konserwacji szkła

Aby szkło zachowało swoje właściwości na dłużej, należy regularnie je czyścić za pomocą delikatnych środków myjących i miękkich ściereczek. Unikać należy agresywnych detergentów, które mogą zmatowić powierzchnię, szczególnie w przypadku szkła lakierowanego. W przypadku zarysowań, warto skonsultować się z profesjonalistą, aby zapobiec pogłębieniu uszkodzeń.

Nasze innowacje w technologii produkcji szkła dekoracyjnego

Jako firma specjalizująca się w sprzedaży i montażu elementów szklanych na wymiar, nieustannie poszukujemy nowych technologii, które pozwolą nam dostosować nasze produkty do potrzeb nowoczesnych wnętrz. Nasze szkło z grafiką produkowane jest z wykorzystaniem technik cyfrowego druku, co gwarantuje trwałość i odporność wzorów na blaknięcie oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nasze produkty nie tylko zdobią, ale są również funkcjonalne – idealne do miejsc narażonych na wysokie temperatury, jak kuchnie.

Mamy nadzieje, że ta krótka charakterystyka, pozwoli zdecydować który rodzaj wykończenia szkła spełni Państwa oczekiwania!

Szkło z grafiką HouseKrup - zamów bezpłatną wycenę