Skip to main content

Szkło z grafiką, szkło lacobel czy szkło lakierowane - charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór

Bardzo często w mailach od Państwa spotykamy się z pytaniem: czym różnią się te trzy rodzaje szkła? Bardzo często są one mylone i dopiero na dalszym etapie współpracy okazuje się, że rodzaj wykończenia o jaki chodziło, to nie to - o co pytaliście Państwo na samym początku.

    • Szkło z grafiką jest to szkło (hartowane lub nie, w zależności od wyboru klienta), na które w drukarni zostaje naniesiona grafika wybrana z serwisu shutterstock lub dostarczona przez klienta z własnego źródła (o określonych parametrach). W wersji hartowanej takie szkło z powodzeniem nadaje się do kuchni, w tym również w okolice źródeł ciepła, takich jak płyta indukcyjna i kuchnia gazowa.

Szkło z grafiką zamontowane przez HouseKrup

    • Szkło lacobel – również jest stosowane w fartuchu kuchennym. Jest to szkło fabrycznie polakierowane, które występuje w ograniczonej palecie kolorystycznej. Liczy ona 32 kolory. Jest to szkło niehartowane które poddajemy dalszej obróbce (docinanie na wymiar, otworowanie, podcięcia itp.)

Szkło lacobel

    • Szkło lakierowane - to szkło fabrycznie bezbarwne (hartowane lub nie, w zależności od wyboru klienta), które w pierwszej kolejności poddajemy obróbce a następnie lakierujemy na kolor dowolnie wybrany przez klienta. W tym przypadku paleta barw jest niemal nieograniczona gdyż dostępne są kolory z palety barw RAL oraz NCS. Pozwala to na idealne dobranie odcienia, według preferencji klienta.

Szkło lakierowane

Mamy nadzieje, że ta krótka charakterystyka, pozwoli zdecydować który rodzaj wykończenia szkła spełni Państwa oczekiwania!

Szkło z grafiką HouseKrup - zamów bezpłatną wycenę