Skip to main content

Jakie szklane drzwi wybrać?

Szklane drzwi to nowoczesne rozwiązanie, które bywa coraz częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Taką metodę stosuje się przy łączeniu powierzchni biurowych oraz mieszkalnych, głównie ze względu na wysoką praktyczność. Drzwi szklane zajmują stosunkowo mało miejsca, ułatwiają zaplanowanie posiadanej przestrzeni, idealne sprawdzają się w wąskich korytarzy czy niewielkich pomieszczeniach. Odpowiedni projekt i montaż szklanych drzwi w bardzo szybki sposób odmieni aranżację wnętrza - doda szyku i elegancji.

Szklane drzwi w łazience - HouseKrup

Konstrukcje drzwi szklanych

Profesjonalna firma świadcząca sprzedaż tego typu materiałów z pewnością pomoże przy wyborze, odpowiedniego modelu. W zależności od przestrzeni jaką dysponujemy, możemy wybrać jedno lub dwuskrzydłowe drzwi. Poszczególne drzwi różnią się także samą konstrukcją, na rynku występują:

  • Drzwi przyzamkowe: otwierane w sposób tradycyjny, montowane w futrynach.
  • Drzwi wahadłowe: o 180 stopniowym kącie otwarcia, montowane z futryną lub do lica ściany. Drzwi wahadłowe zabezpieczają przed wilgocią i hałasem. Wyposażone są w samozamykacz przez co są popularnym rozwiązaniem w centrach handlowych i biurach.
  • Przesuwne: występują w dwóch rodzajach - z prowadzeniem górnym (spełniają niejako role ścianki działowej) i dolnym. Ważnym jest aby ściana do której zostaną przymocowane drzwi, wykonana została z odpowiedniego materiału, gipsowo-kartonowa płyta może nie spełnić swojego zadania. Sprzedawane w komplecie drzwi, posiadają wszelkie elementy do samodzielnego zamontowania.
  • Kasetowe: montowane w ściankę, funkcjonowanie opiera się na bezpośrednim chowaniu skrzydeł drzwiowych. Drzwi przesuwają się w przeciwnym kierunku i chowają w kasetach z lewej i z prawej stron.

Szklane drzwi są w pełni bezpieczne, wykonane z hartowanego szkła, w momencie ewentualnego stłuczenia rozpadają się na małe kawałki o nieostrych krawędziach, minimalizując ryzyko skaleczeń.

Szklane drzwi - HouseKrup

Wzory szkła

Poza konstrukcją samych drzwi znaczenie ma także materiał, z którego zostały wykonane. Rodzaj materiału trzeba dostosować przede wszystkim do funkcji, jakie mają spełniać drzwi. Pod względem widoczności istotny będzie kolor szkła. Szklane drzwi w garderobie wyposażone w odpowiednią taflę spełnią z powodzeniem rolę dodatkowego lustra. Jeśli zależy nam na nieco bardziej efektownym wystroju warto pokusić się o naniesienie grafiki bądź innych elementów wizualnych. Jeśli zależy nam na zachowaniu intymności dobrym rozwiązaniem będą matowe przeszklenia. Dzięki piaskowaniu uzyskuje się całkowite lub częściowe zmatowienie. Mleczne szkło to idealny wybór do sypialni i innych małych pomieszczeń.

Szklane drzwi to prosty sposób na eleganckie rozdzielenie pomieszczenia, efektowną aranżację i funkcjonalne rozwiązania, odpowiednio dobrane drzwi z pewnością dodadzą lekkości i wyrazu każdemu wnętrzu.

Jeżeli ten artykuł pomógł zdecydować Ci się na montaż drzwi ze szkła, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty drzwi szklanych i naszymi realizacjami. 

Realizacje HouseKrup - drzwi szklane